אדישים לסטטוס הרווקות שלכם? הפוסט הזה בשבילכם

להיות שייך, אהוב ואוהב זהו חלק הכרחי וראשוני שלנו כבני האדם. נכתב כבר הרבה על הקושי והתסכול במציאת זוגיות בעידן של היום למרות, האפליקציות והשפע הפרוס בפנינו, כביכול. התסכול, לעיתים הדחיה או חוסר ההצלחה במציאת זוגיות גורמת ליצירת דיסוננס, זאת אומרת, מתחילים לספר לעצמנו סיפור מדוע בעידן של היום לא בהכרח צריך זוגיות ואהבה ומחשבות מסוג זה מייצרות אדישות בעניין. ידוע כי, אדישות משתרשת הרבה פעמים כשרוצים לעשות שינויי (מרווקות לזוגיות- שינויי הכי משמעותי בחיינו) ומפחדים לעשות זאת, בעיקר בגלל העדר אמונה עצמית.

ולמה כוונה אמונה עצמית? האם מישהו יקבל ויאהב אותי כמו שאני? האם אני מסוגל/ת לייצר קשר חברי ואינטימי? האם אני יודע/ת איך נראת זוגיות טובה ומצמיחה? איך אני מייצר/ת זוגיות בריאה? האם אני מסוגל/ת להתמודד עם אתגרים משותפים שהחיים מציבים בפנינו בית , ילדים, קריירה? ועוד...


מדוע אדישות מסוכנת כשמדברים על זוגיות? כי ממקום של אדישות יש 0 סיכויי להצליח למצוא זוגיות ולבנות אחת כזו. אלי וייזל אמר, שההפך מאהבה היא אדישות, אדישות גרועה משנאה, מכעס ומעצבנות. רגשות עזים מובילים אותנו הרבה פעמים לעשיה על מנת לשנות תחושות לא נעימות ומצבים שאנחנו לא רוצים להיות בהם, ואילו אדישות שמה אותנו במצב אפתי, חוסר מעש, מצב סטטי. עם אדישות אין מצב למצוא זוגיות ואהבה.

אז מה עושים?

  • להיות מודע/ת לכך שהאדישות לרצון לזוגיות היא סוג של מגננה והיא לא באמת מגנה עלי.

  • להבין שהאדישות משאירה אותי במצב סטטי.

  • לעשות תהליך אישי/ התפתחותי מכל סוג על מנת להבין מה מקור האדישות ולעשות עבודה פנימית שתשפר את הביטחון העצמי ולהבין עם עצמך מה חוסם אותך מלהגשים את חלומך – זוגיות ואהבה.

למידע להשתתפות בתהליך אישי התפתחותי המוביל לזוגיות לחץ כאן6 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול