הסוד לדייט מוצלח!

דייט זה דבר מרגש, קצת מלחיץ ואפילו מביך , יש בזה משהו לא טבעי, להיפגש ולייצר שיחה עם מישהו שאנחנו לא מכירים (בדר"כ). בסיטואציה זו אנחנו נמצאים במצב פגיע , רוצים זוגיות ומנסים להשיג אותה, לעיתים מתקשים ,לעיתים מהדהד בראשנו ״מה זה אומר עלינו״ , ״מה יחשבו עלי...״

אנחנו רוצים להרשים את הדייט שלנו וחושבים שכך מגדילים את הסיכוי שהוא/היא ירצה /תרצה אותנו.

אז אנחנו שמים את ה "looking good" הכי הכי שלנו ויוצאים לדייט.


ואיך הצד השני מרגיש או מתרשם/ת? לעיתים מתרשמים ולעיתים מורגש חוסר אותנטיות וכל מה שרוצים הוא לסיים את הדייט.


אז כדי להגדיל את הסיכויים לדייט טוב, כל מה שצריך לעשות הוא לגרום לצד השני להרגיש טוב עם עצמו/ה, להרגיש מעניין/ת ואטרקטיבי/ת.


איך נייצר תחושה כזו בדייט?


נוותר על השיפוטיות- נהיה קשובים לסיפור של הצד השני, מבלי לשפוט , מבלי לנסות להראות שאני מבין/מבינה יותר, מתנהג/ת אחרת, חכם/ה יותר....

חשוב לשאול שאלות, להמתין לתשובות ובמקסימום להגיב בסגנון " אף פעם לא חשבתי בצורה הזו"' או

"נשמע מעניין למה חשבת שעדיף להתנהג כך".


נוותר על האגו – האגו שלנו מנהל אותנו בחיינו, הרבה פעמים הוא גורם לכך שלאנשים לא כיף להיות לידינו כי האגו משתלט עלינו,לדוגמא, הדייט שלנו מספר סיפור על משהו שקרה לו ואנחנו מייד נזכרים במשהו דומה

שקרה לנו, משתלטים על השיחה ותופסים את הפוקוס ,לא כיף! תחושה טובה נוצרת אצלנו כשאנחנו מרגישים

שמי שמולנו "רואה אותנו".


נהייה קשובים - נקשיב ונשמע למה שהצד השני מספר, נסתכל לו/ה בעיניים , נסתקרן נשאל שאלות הקשורות למה שהוא/היא מדבר/ת, נראה עיניין אמיתי בחיים של הצד השני.


לומר את שמו/ה כמה פעמים במהלך הדייט – מחקרים מדברים על כך שאנשים אוהבים לשמוע את שמם , זה גורם להם להרגיש טוב ומייצר קרבה.


הומור וקלילות- תמיד טוב להקליל את האווירה בהומור, סיפורים מצחיקים. דייט זה לא ראיון לחתונה או בחינה שצריך לעבור. זה בסה"כ מפגש בין שני אנשים שיש להם מטרה זהה, ולכן תשאירו את ה"צ'ק-ליסט" בבית, לאף אחד לא כיף שבודקים ובוחנים אותו/ה, זה מייצר לחץ ואי נוחות ובטח לא מוציא את הצדדים הטובים שלנו.


אחרון חביב אבל סופר חשוב: לפרגן ולהחמיא פירגון ועידוד אלו מיומנויות שאפשר ורצוי לפתח , הן תורמות מאוד באינטראקציות בן אישיות .

רצוי להשתמש בפרגון או במחמאה לא רק על מראה חיצוני, אלא על דברים שעולים בשיחה וניתן להבין בין השורות מי האדם שיושב מולנו ולציין את זה .

דוגמא לפרגון ; היא מספרת שהיא לומדת עבודה סוציאלית בתל אביב ורוצה להמשיך מיד לתואר שני .אז הפרגון שניתן לומר על כך הוא : " וואו נשמע שאת בחורה איכפתית , חשוב לך לעזור לאחרים וגם בחורה שאפתנית , כזאת שמציבה מטרות" .






139 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול