מדוע אנחנו מחפשים זוגיות?

שנת 2021 מתאפיינת כתקופה מודרנית, מבול של גירויים, עם פתיחות גדולה לשונה, יש לנו יכולת להציץ לחייהם של אחרים במדיות השונות, עם תחושת שפע אין סופי, האינדיבידואל בסדר עדיפות ראשון ,ההגשמה העצמית היא העיקר וגם כשאחוז הגירושים עולה, עדיין רוב האוכלוסייה מחפשים אחר זוגיות . מדוע?


ישנם סיבות ״מולדות״ וסיבות סוציאליות כגון הרצון לאהוב ולהיות נאהב ,הדחף המיני החבוי, הרצון לא להיות לבד ,על כך נכתב ״לא טוב היות אדם לבדו״ (מ״ג בראשית)

הרצון הטבעי והפנימי להיות נפרד, לעזוב את בית ההורים ״על כן יעזוב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד..״(מ״ג בראשית), להפוך לעצמאי/ת ולפתח יחידה משפחתית חדשה ,ליצור מרחב בטוח שאני חלק ממנו וכמו כן, הרצון להמשכיות והשארת חותם בעולם.

אך ישנה סיבה משמעותית במיוחד לרצון ולצורך העז להיות בזוגיות , בחלק מהספרות הסיבה תכתב כ״תיקון״ שלנו (חלק מהתיקון היא היכולת להתגבר על כאבי ילדות) ובחלקה הסיבה, התפתחות וצמיחה ,תהליך משמעותי שאנו צריכים לעבור, להתפתח ולהשתפר .

התפתחות וצמיחה מתחילה מגיל ינקות וילדות וממשיכה בגיל ההתבגרות בגיבוש ה״אני העצמי״ ובתהליך ההפרדות מההורים (מרד נעורים, חיפוש גבולות ועוד) כאשר הזהות העצמית מגובשת ,ישנה מסוגלות להכניס מישהו נוסף לחיי, ורק אז ההתפתחות והצמיחה עולה שלב נוסף והופכת משמעותית כשנעשית בשניים: כאשר אני ״יוצא מעצמי״, מהמוכר לי ומאזור הנוחות שלי, מתוך מה שאני חווה ונדרש/ת להתאים , להקשיב, לראות את האחר , להכיל מצבים מורכבים יותר ולעיתים גם לשנות ולהשתנות כדי שהריקוד הזוגי יצליח.

בזוג ,מתמודדים עם סיטואציות, שלא ניתן לחוות כשחיים לבד.

בעידן של היום ״הרעשים״ בדרך למציאת הזוגיות בווליום גבוה מאוד: שפע האפליקציות (שפע לרוב מדומה), חוסר זמן כי עסוקים לפתח קריירה ,חסמים מודעים ובלתי מודעים כדי לממש את רצוננו לזוגיות, פחדים, רוצים ולא רוצים כי מפחדים לאבד את השקט והעצמאות ועוד ועוד רעשים

אנחנו ב MakingMatch מזהים את הרעשים, מקשיבים להם , מבינים אותם ובסופו של דבר מנמיכים את הווליום כדי למצוא את הדרך לממש את רצונכם ״ מציאת זוגיות ואהבה״

צפייה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול