סיפור מהקליניקה - אמיר 31

אמיר, שם בדוי, בן 31. בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב, עובד בחברת היי טק נחשקת. מרגיש מצטיין במה שעושה אך: "דבר אחד מאוד חסר לי בחיים - זוגיות. אני מציב מטרות בחיים ומשיג אותם...אני לא מצליח להבין, יש לי כל מה שאשה רוצה/ צריכה : דירה משלי, מצליחן, משרה מדהימה, משכורת גבוה ועדיין לא מצליח למצוא את האחת".


זה לא סוד שקשר זוגי אינטימי מעניק משמעות ומטרה לחיינו והעדרו יוצר קשת של רגשות ותחושות שונות. אצל אמיר העדר קשר זוגי יצר מצב של לחץ גדול על פניו לאמיר ביטחון עצמי גבוה, מרגיש שהוא 'הצלחה מהלכת' והוא לא מבין מדוע הוא לא מצליח להחזיק דייט יותר משתי פגישות, כאשר בעיניו הוא נתפס כ"מציאה".


אמיר בעל יכולת קוגניטיבית גבוה אך מתקשה במיומנויות חברתיות. כיום לקראת סיום תהליך הליווי אמיר מבין שזוגיות זו לא עוד משימה מורכבת שיש לפתור, הוא למד לפתוח את הלב בעבור עצמו, להבין ולקבל שהוא לא מושלם ולקבל חלקים בתוכו שהם פחות מוצלחים (קודם היה צריך לזהות ,להכיר ולהוקיר אותם;)).


כיום אמיר מוכן לוותר על הדימוי של מה אני "אמור להיות" ובאמת להכיר את עצמו כדי שיוכל להיות "מי שהוא" מערכת יחסים זוגית יציבה ובריאה מתחילה במערכת יחסים טובה ומיטבה עם עצמנו.


47 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול